7 April, 2021

Różnica pomiędzy pet-sitterami a hotelem zoologicznym: do kogo i gdzie najlepiej się zwrócić.

Opiekę nad zwierzętami możesz powierzyć: rodzinie, przyjaciołom, znajomym. Jeśli ich nie ma lub sytuacja na to nie pozwala, lepiej skontaktować się ze specjalistą od wyprowadzania psów lub opiekunem zwierząt domowych w Trójmieście (Gdańsku, Gdyni, Sopocie), Warszawie, Poznaniu, we Wrocławiu lub Krakowie. 

Istnieje istotna różnica w definicjach „petsittera (opiekuna)” i „hotelu zoologicznego”. Opiekun nie zamknie Twojego psa w klatce, jak to jest obowiązkowe w hotelach zoologicznych. Opiekun zabierze zwierzaka do swojego domu i zaopiekuje się nim, jak własnym zwierzęciem, przestrzegając wszystkich zaleceń dotyczących opieki. 

Pupil uniknie stresu, który często może wystąpić w otoczeniu nowych zwierząt i ludzi na terenie hotelu. A w rodzinie zwierzak będzie kochany tak, jakby był w domu. 

Petsitterzy mogą wychodzić z pupilami albo zabrać je na kilkudniową opiekę - w zależności od zamówienia. Opiekuna można znaleźć na naszej platformie „Petsitters.pl”. Wystarczy się zarejestrować, wpisać wymagane parametry zapytania i wybrać preferowaną osobę. Możesz znaleźć specjalistę w dowolnym przedziale cenowym. 

W przeciwieństwie do hoteli zoologicznych, gdzie cena jest zwykle stała i nie będzie można jej negocjować, z opiekunem możesz wybrać dogodne dla siebie warunki opieki. 

I od czego zaczęliśmy - żaden hotel dla zwierząt nie może równać się z atmosferą domu. Tylko opiekun zwierząt może zapewnić Twojemu członkowi rodziny komfort. Dlatego wybierając miejsce na opiekę, miej na uwadze ten ważny punkt.

A jeśli Twój pies lub kot potrzebuje czasu, aby przyzwyczaić się do nowych ludzi, to nasza platforma pozwoli Ci najpierw przedstawić zwierzaka opiekunowi, a dopiero potem dać go na spacer lub pod opiekę. Jednak w hotelu zoo nie ma takiej opcji.

W każdym razie wybór należy do Ciebie.

Jeśli nadal masz pytania, napisz do pomocy technicznej lub zapisz się do naszych profili w sieciach społecznościowych i komunikuj się tam z nami. 

Jesteśmy zawsze dla Ciebie dostępni!