Domowy hotel dla psow i kotow

Hotel dla kotów i psów w Warszawie i całej Polsce VS Domowa opieka.

Wracasz późno do domu, czy możesz o dowolnej porze wyjechać do innego miasta na cały weekend lub przerwać pilną podróż służbową na tydzień? Co twój zwierzak robi w tym czasie?

Prawdziwy właściciel zawsze ma na uwadze osoby, które mogą opiekować się kotem lub psem podczas jego nieobecności. Jakie opcje są brane pod uwagę w takich przypadkach?

Pierwszą opcją jest poproszenie przyjaciół, krewnych lub znajomych o opiekę nad zwierzęciem. Pamiętaj jednak, że nie każdy może sobie pozwolić na zabranie zwierzęcia na swoje terytorium z wielu powodów (na przykład jeden z członków rodziny ma alergię na zwierzęta). Oznacza to, że przyjdą znajomi, nakarmią zwierzaka i odejdą. Czy możesz sobie wyobrazić, jak znudzony będzie Twój kot lub pies?

Jest jeszcze jedno rozwiązanie, z którego korzysta większość właścicieli – są to hotele dla psów i kotów. To praktyczna opcja, jeśli jesteś daleko i nie chcesz obciążać znajomych i przyjaciół kłopotami ze zwierzęciem. Ale bez względu na to, jak dobre byłoby to rozwiązanie na pierwszy rzut oka, są tutaj również pewne niuanse. Zastanówmy się!

 

 

 Hotel dla psów w Warszawie: rozwiązanie problemu czy brak innego wyjścia?

Bez wątpienia – w hotelu dla zwierząt Twój pies będzie pod opieką. Ale czy kiedykolwiek zastanawiałeś się choć przez chwilę, jaki to stres dla zwierzęcia? Pies znajduje się w zupełnie obcej atmosferze, z nieznanymi mu ludźmi. Jest umieszczany w „swoim” pokoju, który najczęściej wygląda jak klatka, jest nakarmiony, wypowadzany i  udziela mu się uwagę zgodnie z harmonogramem.

 

Wiesz oczywiście, że w hotelu dla psów i kotów nie będą w stanie poświęcić takiej uwagi, miłości i troski, jaką obdarzasz swoje zwierzę na co dzień? Cóż więc robić?

Dziś istnieje doskonała alternatywa dla hoteli dla zwierzątdomowa opieka, czyli tzw. petsitter w całej Polsce. Jak go znaleźć? Na specjalnych stronach, takich jak petsitters.pl. Rejestrujesz się i wybierasz sobie „niaię” –  opiekuna, który zadowoli Ciebie i Twojego czworonożnego pupila. Jak to rozumieć? Pierwszym etapem domu tymczasowego jest zaznajomienie się. Przekonasz się, czy opiekun będzie w stanie dogadać się ze zwierzakiem i jak zwierzę odbierze nową osobę.

Opiekun może albo zabrać zwierzę do siebie, albo zaopiekować się nim na twoim terenie (a nawet zamieszkać u ciebie przez jakiś czas, jeśli to jest konieczne). Opiekun zawsze będzie obok zwierzęcia, a żeby rozłąka nie wydawała się tak długa, otrzymasz fotoreportaże i wideo z tego, jak mija dzień zwierzaka.

Nadal nie wiesz, z kim zostawić psa lub kota, gdy jesteś w podróży służbowej, na wakacjach lub po prostu poza miastem w weekend? Wejdź na stronę petsitters.pl i wybierz sittera, który może Cię „zastąpić”.

 

Petsitters - z miłością opiekujemy się Waszymi czworonożnymi przyjaciółmi.