24 January, 2024

Tęcza barw w sierści - Jakie bywają kolory Border Collie

Owczarek Border Collie to nie tylko rasa niezwykle inteligentna, ale także wyjątkowa pod względem kolorów sierści, które potrafią zachwycać swoją różnorodnością. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się bliżej różnym kolorom sierści Border Collie, od niebieskiego po tricolor, zastanawiając się nad ich znaczeniem i unikalnymi cechami. Rozszyfrujmy tajemnice kolorów, jakie można znaleźć w futrze tych urokliwych psów.

 

Niebieski Border Collie - Piękność w odcieniach błękitu:

Niebieski Border Collie czyli inaczej “Blue merle”, to jedna z najrzadszych odmian kolorystycznych w tej rasie. Charakteryzuje się ona subtelnym, szarym odcieniem, przypominającym delikatną mgłę. Choć niebieski może występować zarówno w jednolitej tonacji, jak i w połączeniu z białymi znaczeniami, jego rzadkość sprawia, że staje się szczególnie pożądany przez miłośników Border Collie. Ceny w Polsce na Border Collie o takim kolorze zaczynają się od 2000 i mogą sięgać aż do 6000 złotych.

 

Border Collie szare - elegancja i styl:

Sierść Border Collie w odcieniu szarości jest symbolem elegancji i prostoty. Szary może przybierać różne odcienie, od jasnego poprzez średni aż po głęboki antracyt. Szary Border Collie zazwyczaj prezentuje się wyjątkowo stylowo, podkreślając jednocześnie unikalność tej rasy.

 

Border Collie “EE Red” - energia w rudym odcieniu:

Border Collie EE Red to jedna z najbardziej ujmujących odmian kolorystycznych w świecie tej wyjątkowej rasy. Oznaczenie "EE Red" odnosi się do kodu genetycznego, który determinuje intensywny odcień rudo-brązowego w sierści tych uroczych psów. Charakteryzujący się ciepłym, ognistym tonem, EE Red nadaje Border Collie nie tylko niezwykłą urodę, ale także podkreśla ich żywiołowy charakter. Psy tej odmiany kolorystycznej emanują pozytywną energią, przyciągając uwagę swoim intensywnym i soczystym wyglądem. Warto podkreślić, że Border Collie EE Red to nie tylko estetyczna gratka dla miłośników pięknych futer, ale także wyrazisty symbol temperamentu i witalności, który doskonale współgra z charakterem tej inteligentnej i aktywnej rasy.

Jak już pisaliśmy w poprzednich artykułach, prawie każdy pies powinien wychodzić na spacer minimum 2 razy w ciągu dnia. Zwłaszcza psy bardziej aktywne, potrzebujące fizycznej lub intelektualnej rozrywki podczas spacerów. Jeżeli zabrakło Ci czasu, lub wiesz, że ostatnie nie w pełnej mierze opiekujesz się swoim pupilem, skorzystaj z usług Petsitters! Na naszej stronie łatwo znajdziesz opiekunów i wyprawodzaczy zwierząt, które z chęcią zaopiekują się każdym psem. Kilka spacerów dziennie, karmienie lub wizyta u weterynarza, te i inne usługi od miłośników zwierząt.

 

Border Collie brązowy - ziemska ciepłość

Border Collie w odcieniu brązowym prezentuje się niezwykle urokliwie, emanując ziemską elegancją. Kolor brązowy w sierści tych psów może przybierać różne odcienie, od delikatnego kasztanu po głęboki orzech. Charakteryzujący się ciepłą, rustykalną paletą barw, Border Collie brązowy zdaje się być prawdziwie zakorzeniony w naturze. Odcień brązu może występować zarówno w jednolitej tonacji, nadając psu delikatny wygląd, jak i w połączeniu z innymi kolorami, tworząc fascynujące wzory na futrze. Wszystko to sprawia, że Border Collie w odcieniu brązowym to nie tylko urocze towarzystwo, ale także estetyczna gratka dla miłośników tej wyjątkowej rasy. Ciepły i przytulny brązowy kolor doskonale podkreśla zarówno piękno, jak i charakter Border Collie, czyniąc go niezwykle ujmującym przedstawicielem tej inteligentnej i energicznej rasy.

Border Collie tricolor - elegancja i kontrast:

Border Collie Tricolor to prawdziwe arcydzieło natury, złożone z trzech głównych kolorów - czarnego, białego i rudo-brązowego. To połączenie intensywnego kontrastu i harmonijnej równowagi sprawia, że Border Collie w odcieniach tricolor są niezwykle urokliwe i łapiące wzrok. Czarna sierść dominuje zazwyczaj na grzbiecie i głowie, tworząc efektowny kontrast z białymi znaczeniami na piersiach, brzuchu i łapach. Warto również zwrócić uwagę na ciepłe odcienie rudo-brązowego, które dodają psu charakterystycznej elegancji. Border Collie Tricolor nie tylko przyciąga spojrzenia ze względu na swój wyjątkowy wygląd, ale także doskonale oddaje bogactwo charakteru tej rasowej inteligencji i aktywności. Dla miłośników Border Collie, tricolor stanowi wyjątkowe połączenie estetyki i temperamentu, co czyni go jednym z najbardziej pożądanych wariantów kolorystycznych wśród tej niezwykłej rasy.

 

Border Collie biały - czysta uroda:

Border Collie w odcieniu białym prezentuje się niezwykle elegancko i jednocześnie emanuje czystością. Choć biały kolor może występować samodzielnie, to także często pojawia się w połączeniu z innymi barwami, co tworzy efektowne wzory na futrze tych uroczych psów. Sierść w odcieniu bieli u Border Collie podkreśla ich naturalną urodę i sprawia, że stają się niezwykle ujmujące. Biały Border Collie może posiadać także znaczenia na głowie, łapach czy ogonie, co dodaje mu dodatkowego uroku. Oprócz estetyki, biały kolor jest również symbolem niewinności i czystości, co doskonale współgra z charakterem tej rasy, znanej z inteligencji, lojalności i żywotności. Dla wielu miłośników Border Collie, biały kolor stanowi nie tylko atrakcyjną wizualnie cechę, ale także wyraz ich fascynacji tą wyjątkową rasą.

 

Podsumowanie:

Podsumowując bogactwo kolorów sierści wśród Border Collie, widzimy, że ta rasa nie tylko zachwyca swoim inteligentnym umysłem, ale także wspaniałą paletą barw. Od niebieskiego po tricolor, każdy kolor sierści ma swoją niepowtarzalną historię i znaczenie. Niebieski emanuje delikatnością, szarość symbolizuje elegancję, “EE Red” podkreśla ognistą energię, brąz dodaje ziemskiej ciepłości, a tricolor łączy w sobie harmonię i kontrast. Biały z kolei reprezentuje czystość i niewinność. Niezależnie od wybranego koloru, każdy Border Collie jest indywidualnym arcydziełem, które łączy w sobie zarówno estetykę, jak i charakter tej wyjątkowej rasy. Ich sierść nie tylko podkreśla urodę, ale także stanowi barwny manifest temperamentu, inteligencji i energii, które uczyniły z Border Collie jedną z najbardziej fascynujących ras psów na świecie. Dla miłośników tych wyjątkowych zwierząt, wybór koloru sierści staje się jednym z wielu aspektów, które czynią każdego Border Collie niepowtarzalnym towarzyszem życia.