20 December, 2023

Schronisko dla zwierząt w Warszawie - miejsca, gdzie możesz adoptować zwierzaka

Schroniska dla zwierząt w Warszawie pełnią kluczową rolę w ratowaniu bezdomnych zwierząt i zwiększają ich szansę na znalezienie nowego, kochającego domu. Jeżeli zastanawiasz się, gdzie w stolicy Polski można adoptować zwierzaka, ten artykuł przedstawi kilka miejsc, które warto rozważyć. Tak że pokażemy, jak wygląda proces adopcji i dlaczego warto adoptować zwierzaka. Na koniec znajdziesz kilka miejsc w mazowieckiem województwie, które możesz wziąć pod uwagę, przy wyborze odpowiedniego schroniska.

Adopcja zwierzaka - dlaczego warto?

Adopcja zwierzaka to nie tylko pomoc i opieka nad pupilem, ale również szansa na znalezienie wiernego towarzysza. Warszawskie schroniska oferują różnorodność gatunków, ras i charakterów zwierząt, dostosowując się do różnych preferencji przyszłych opiekunów. Adoptując zwierzaka, dajesz mu drugą szansę na szczęśliwe życie i tworzysz wyjątkową więź na całe życie. Bez względu na to, czy wybierzesz młodego kota lub dorosłego psa, każde zwierzę jest w stanie odczuć miłość i oddać ją pomnażając wielokrotnie.

Gdzie można adoptować zwierzaka w Warszawie?

1. Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt "Na Paluchu"

Adres: ul. Palucha 10, 03-740 Warszawa

Schronisko "Na Paluchu" to miejsce, gdzie znajdziesz psiaki i kotki, które czekają na adopcję. Strona internetowa schroniska regularnie aktualizuje listę dostępnych zwierząt, możesz wybrać zwierzaka a następnie spotkać się z nim w schronisku.

2. Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Warszawie

Adres: ul. Przemysłowa 1, 00-450 Warszawa

To jedno z największych schronisk w Warszawie, które oferuje szeroki wybór zwierząt. Pracownicy służą pomocą i informacjami na temat adopcji oraz organizują regularne dni otwarte. Umów się na wizytę i zapoznaj się z przyszłym pupilem.

3. Fundacja Azylu pod “Psim Aniołem”

Adres: ul. Kosodrzewiny 7/9. Warszawa

Azyl jest prywatnym zakładem opieki charytatywnej – mieści się na niedużej prywatnej posesji Agnieszki, istnieje tu od ponad 30 lat.  Jest także jedynym, poza miejskim, schroniskiem dla psów w Warszawie. Leczy i oddaje do adopcji porzucone i skrzywdzone psy i koty z Warszawy i okolic.

4. Fundacja dla zwierząt "Puszatek"

Adres: ul. Szeligowska 5/70, 01-319 Warszawa

Fundacja dla Zwierząt Puszatek walczy z bezdomnością zwierząt u samych podstaw tego problemu, pomagając schroniskom w znajdowaniu nowych domów dla przebywających u nich zwierzaków. Prowadzą Ogólnopolski Rejestr Zwierząt ze Schronisk, na którym znajdziesz psy i koty do adopcji ze schronisk z całej Polski. U mich na stronie w szybki i bezpłatny sposób znajdziesz zwierzaka ze schroniska, którego możesz adoptować.

Kroki do Adopcji - Jak to Wygląda?

Krok pierwszy to wizyta w Schronisku: Zanim podejmiesz decyzję, odwiedź schronisko, zobacz warunki życia zwierząt i porozmawiaj z pracownikami.

Zapoznanie się ze zwierzęciem: Schroniska oferują możliwość bezpośredniego kontaktu z potencjalnym pupilem. Dowiedz się o jego historii, charakterze i potrzebach. Co on preferuje na co dzień, a czego lepiej unikać.

Wypełnienie formularza adopcyjnego: Procedury adopcyjne obejmują wypełnienie formularza, który pomoże pracownikom schroniska dostosować zwierzaka do Twojego stylu życia. (szczegóły poznasz na stronie schroniska lub bezpośrednio na miejscu).

Wizyta wstępna w domu: Niektóre schroniska wymagają wizyty przed adopcyjnej, podczas której sprawdzane są warunki mieszkaniowe dla zwierzęcia. Jeżeli nie posiadasz wymaganej przestrzeni lub masz swobodny dostęp do ulicy, warto zadbać o poprawę warunków przed adopcją, aby pupil czuł się bezpiecznie.

Podpisanie umowy adopcyjnej: Po pozytywnym przejściu procesu adopcyjnego, podpisujesz umowę adopcyjną i witasz nowego członka rodziny!

Miejsca w mazowieckim województwie, gdzie można adoptować zwierzaka:

1. Schronisko dla bezdomnych zwierząt w tomaszowie mazowieckim

Adres: Kępa 3, 97-200 Tomaszów Mazowiecki

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Tomaszowie Mazowieckim jest domem dla setek porzuconych psów i kotów. Codziennie robią wszystko, aby zapewnić im godne warunki życia. Zachęcają Cię do odwiedzenia ich siedziby i zapoznania się z pupilami.

2. Fundacja Przyjaciele Braci Mniejszych

Adres: ul. Leśna 6s (przedłużenie ulicy Sportowej), 05-100 Nowy Dwór Mazowiecki

Schronisko w Nowym Dworze Mazowieckim powstało w styczniu 2012 roku. Fundacja ta działa na rzecz bezdomnych zwierząt, oferując możliwość adopcji kotów, psów i innych zwierząt domowych. Ich strona internetowa zawiera aktualne informacje na temat zwierząt dostępnych do adopcji.

3. Schronisko Celestynów

Adres: ul. Prosta 3, 05-430 Celestynów

To stowarzyszenie działa na rzecz poprawy losu bezdomnych zwierząt i prowadzi adopcję zwierząt domowych, w tym psów, kotów i gryzoni. Zaprasza do odwiedzenia swojej siedziby oraz śledzenia ofert adopcyjnych na stronie internetowej.

Proces adopcji - Jak to wygląda na Mazowszu?

Proces adopcji zwierzaka w mazowieckich schroniskach przypomina kroki opisane wcześniej. Warto również sprawdzić indywidualne wymagania każdego miejsca i dostosować się do nich, mogą one się różnić w zależności od schroniska. Jeżeli nie jesteś w stanie adoptować zwierzaka, zawsze możesz pomóc mu wirtualnie. Adoptując - zmieniasz życie bezdomnego zwierzaka na lepsze!

Jeżeli chcesz przeczytać o tym, jak adoptować zwierzę krok po kroku, zobacz nasz artykuł o tym ”Jak adoptować psa ze schroniska - instrukcja krok po kroku”.  

Podsumowanie

Adopcja zwierzaka w Warszawie to nie tylko szansa na znalezienie wiernego towarzysza, ale również akt dobroczynności. Schroniska dla zwierząt oferują różnorodność gatunków i ras, a cały proces adopcyjny jest dostosowany do potrzeb przyszłych opiekunów. Zdecydowanie warto rozważyć adopcję zwierzaka z jednego z warszawskich schronisk, aby zrobić życie bezdomnych zwierząt pełniejszym i szczęśliwszym. Pamiętaj, jeżeli z jakiegoś powodu nie jesteś w stanie adoptować zwierzę, zawsze możesz mu pomóc wirtualnie lub schronisku.

Jeżeli lubisz każdego zwierzaka niezależnie od rasy i gatunku, możesz pomoc innym w opiece nad nimi. Serwis Petsitter łączy właścicieli pupili z profesjonalnymi opiekunami. Jeżeli wiesz, jak znaleźć podejście do każdego psa lub nie jest Ci obce nawiązywanie kontaktu z kotkami – zarejestruj się z nami i dołącz do grona osób których łączy pasja opieki nad zwierzętami!