4 August, 2021

Kim są Catsitterzy?

Musisz nagle dokądś wyjechać, ale myśl o tym, z kim zostawić kota, nie daje ci spokoju? Każdy inaczej decyduje w tej kwestii: ktoś prosi krewnych o opiekę nad zwierzęciem, ktoś odda je do specjalnego hotelu.

Ale te opcje nie zawsze są dobrym wyjściem. Twoi bliscy mogą lekceważyć Twoje zalecenia dotyczące opieki nad kotem. Na przykład mogą nie karmić go dobrze. Przyjaciołom i rodzinie może być trudno wykazać jakiekolwiek pretensje.

Hotele dla zwierząt, tzw. „hotele zoologiczne” – nie są najlepszą opcją dla kota. Reagują one bardziej nerwowo na zmianę środowiska niż psy. A zwierzaków jest tam dużo, więc nie będą w stanie zwracać uwagi na twojego kota, zrealizują tylko to,  co jest zapisane w umowie. Najwygodniejszą i najbardziej popularną opcją są opiekunowie dla kotów, czyli tak zwane „kocie nianie”.

Catsitter – opiekun kota  – to osoba, która zabiera kota do swojego domu podczas nieobecności właściciela. Może też przyjść do Twojego domu i zaopiekować się zwierzęciem, jeśli zareaguje ono negatywnie na zmianę otoczenia. „Kocia niania” może towarzyszyć zwierzęciu w dzień iw nocy. Zadba o nie, zaopiekuje się nim. Twój kot nie zostanie pozbawiony uwagi, bo wszystko będzie miał.

Niania będzie ściśle przestrzegać wszystkich twoich zaleceń: nakarmi zwierzaka zgodnie ze znanym już reżimem, zmieni kuwetę, pobawi się z nim, jeśli to konieczne, poda lekarstwa i zabierze je do kliniki weterynaryjnej. Catsitter będzie w stałym kontakcie i wyśle Ci zdjęcia i relacje wideo. W ten sposób możesz mniej tęsknić za swoim pupilem, a rozłąka nie będzie wydawać się tak długa.

Najważniejsze, żeby niania i kot dobrze się ze sobą dogadywały. Przedstaw ich sobie na kilka dni przed wyjazdem. Zorientujesz się, czy zwierzę akceptuje człowieka i czy może się z nim dogadać.

Pracownicy Petsitters nigdy nie mieli problemów z   utrzymaniem zwierząt. Kochamy to co robimy, dlatego Twój pupil będzie otoczony troską i uwagą. Możesz spokojnie zająć się swoimi sprawami, wiedząc, że Twój kot jest w dobrych rękach. Petsitters zrobi wszystko dla komfortu Twojego pupila!