11 July, 2023

Jak przygotować zwierzę na pobyt u petsittera?

Przygotowanie zwierzęcia na pobyt u petsittera to ważny proces, który wymaga uwagi i odpowiedniego podejścia. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek, które pomogą Ci przygotować pupila na pobyt u jednego z naszych opiekunów..

 

Po pierwsze, ustal, czy Twój zwierzak potrzebuje spotkania zapoznawczego. Jaki jest? Czy zaufa opiekunowi na pierwszym spotkaniu, czy będzie potrzebował zapoznania przed opieką? Jeśli stwierdzisz, że koniecznie jest spotkanie - u nas jest taka możliwość! 

 

Kolejnym ważnym krokiem jest podjęcie decyzji, czy opieka ma się odbyć u pupila, czy u specjalisty w domu. Czasami lepiej, aby pupil pozostał w swoim miejscu zamieszkania, a wtedy nasz specjalista przeprowadzi się do niego na czas opieki. Często się tak dzieje w przypadku naszych kocich podopiecznych! 

 

Przed przyjazdem do naszego specjalisty, warto przygotować dla swojego pupila jego ulubione zabawki, legowisko i miski.  To pomoże w zapewnieniu, że Twój zwierzak będzie miał poczucie bezpieczeństwa i komfortu w nowym środowisku.

 

Podczas przygotowań do pobytu u naszego specjalisty, warto także zadbać o zapakowanie wystarczającej ilości jedzenia dla pupila. Jeśli Twój zwierzak ma specjalne wymagania żywieniowe/przyjmuje leki - pamiętaj aby poinformować nad o tym przed opieką!

 

Jeśli Twój zwierzak wymaga regularnej opieki weterynaryjnej, to dla nas nie problem. Odwiedzimy weterynarza o ustalonych porach i zdamy Ci relację z wizyt.