13 July, 2023

Jak się przygotować na szczeniaka?

Przyjęcie nowego psiaka do rodziny powinno poprzedzić przygotowanie domu. Na co należy zwrócić uwagę? Mieszkanie będzie dla małego psiaka bardzo ekscytującym miejscem do zabaw. Przede wszystkim upewnij się się w dostępnych dla psiaka miejscach nie leżą przedmioty łatwe do połknięcia. Usuń wszelkie ostre i łatwo tłukące się przedmioty. Pamiętaj, że szczeniak jest bardzo ruchliwy i może strącić szklankę jednym ruchem lub szybko połknąć drobną rzecz leżącą na podłodze. Mogłoby się to spowodować zagrażający życiu - skręt żołądka u psiaka.
Niektóre psiaki bardzo szybko się uczą otwierania szafek, dlatego postaraj się zablokować najniższe szuflady/szafki lub przenieść z nich niebezpieczne rzeczy. Zadbaj o to, aby schować widoczne przewody, aby uniknąć ich pogryzienia i porażenia prądem szczeniaka. 

Wielu ekspertów zaleca, aby nie pozwalać szczeniakowi do 1 roku życia biegać po schodach, nosząc go, aż jego układ ruchowy będzie w pełni sprawny.


Pamiętaj, że jeśli potrzebujesz pomocy przy małym psiaku - możesz wynająć dzienną nianię, która spędzi z Twoim psiakiem kilka godzin w ciągu dnia, podczas gdy Ty będziesz załatwiać swoje sprawy.
Jeśli chciałbyś dostarczyć szczeniaka do naszego petsittera, jego mieszkanie zostanie zabezpieczone według wyżej określonych zasad.