12 September, 2021

Jak wybrać piękne imiona dla psów?

Jak wybrać piękne imiona dla psów?

Świeżo upieczeni właściciele futrzaków często zastanawiają się, jak wybrać imiona dla psów, dziewczynek czy chłopców. Dlatego chcemy wam o tym opowiedzieć.

Każdy pies powinien mieć odpowiednie imię, powiadają eksperci. Imiona dla sierściuchów należy dobierać mądrze, biorąc pod uwagę cechy zachowania zwierzęcia, jego wygląd i rasę. Ładne brzmienie imienia zwierzęcia odzwierciedla przede wszystkim kreatywność właścicieli, którzy wymyślają imiona dla swoich ulubieńców.

  • Lepiej, aby imię psa (chłopca lub dziewczynki) składało się z jednej sylaby, a jeszcze lepiej  – z dwóch. Wtedy łatwiej będzie psu zapamiętać imię i na nie reagować.
  • Nie nadawaj swojemu zwierzakowi długiego imienia. Trudno je wykrzyczeć. Wielu właścicieli zaczyna wcześnie skracać psie imię, co dezorientuje zwierzę.
  • Nie wybieraj zbyt popularnego imienia dla swojego psa. Jest to złe zarówno dla właścicieli, jak i dla zwierząt, gdy kilka Żuczków czy Lassie zgromadzi się w tym samym miejscu.
  • Imię psa nie powinno być zgodne z poleceniami, których pies jest nauczany. Dlatego Aport jako imię nie jest za bardzo oryginalnym i rozsądnym pomysłem.
  • Poczucie humoru jest świetne. Ale jeśli na przykład nazwiesz swojego psa bojowego „Królik”, zaryzykujesz ciągły śmiech na widok twojego pupila. A to źle wpływa na psychikę zwierzęcia. W końcu pies nie zrozumie, co jest przyczyną takiej ludzkiej reakcji na jego widok.

I pamiętaj, niezależnie od tego, jakie imię wybierzesz dla swojego psa, najważniejsze jest, aby kochać swojego futrzaka. A on na pewno ci odwzajemni to uczucie.