4 August, 2021

Dogsitter - Opiekun dla twojego pupila

Każdy posiadacz psa zna sytuację, kiedy osobista troska o swojego czworonożnego przyjaciela staje się trudna lub niemożliwa z różnych przyczyn. Szukając rozwiązań, gdzie lub z kim zostawić psa podczas wyjazdu, możemy trafić na propozycję Dogsittingu.  Czym jest Dogsitting i jak wybrać dobrego opiekuna dla swojego zwierzaka przeczytasz dalej w naszym artykule.

Kim jest jest Dogsitter?

Dogsitter to profesjonalny opiekun dla psów, który oferuje swoje usługi osobom potrzebującym opieki nad swoim pupilem podczas dłuższego lub krótszego wyjazdu. Rola dogsittera nie ogranicza się tylko wyprowadzaniem psa – obejmuje ona jak podstawowe potrzeby, takie jak karmienie i wyprowadzanie na spacer, tak i bardziej zaawansowane aspekty opieki. Na przykład treningi z psem, zabawy i czasem nawet wizytę u weterynarza. Dogsitterzy to ludzie o wielkim sercu dla zwierząt, posiadający zarówno umiejętności praktyczne, jak i wiedzę na temat zachowań, potrzeb i zdrowia psów. W swojej pracy łączą pasję do zwierząt z profesjonalizmem, tworząc bezpieczne i kochające środowisko dla psów, gdy ich właściciele są poza domem.

Zakres obowiązków dogsittera

 • Wyprowadzanie psa na spacery: Dogsitterzy zapewniają regularne spacery, które są kluczowe dla utrzymania dobrej kondycji fizycznej i psychicznej psa. Minimum 3 spacery dziennie są zalecane dla aktywnych psów, oraz co najmniej dwa, dla psów które preferują spokojne spędzanie czasu.
 • Karmienie: Opiekunowie dostosowują się do indywidualnej diety psa, zapewniając posiłki zgodnie z ustalonym wcześniej harmonogramem oraz preferencjami żywieniowymi zwierzaka.
 • Zajęcia i zabawa: Dogsitterzy często angażują psy w różne aktywności i gry, co jest ważne dla ich rozwoju i dobrego samopoczucia.
 • Pielęgnacja: W zależności od potrzeb, dogsitter może również zajmować się podstawową pielęgnacją, taką jak czesanie czy kąpiel. Tak że dogsitter zapewni wizytę u grumera, z której korzysta teraz coraz większa ilość osób.

Dlaczego warto zatrudnić dogsittera?

 • Spokój za pupila: Jeżeli wiesz, że Twój pies jest w dobrych rękach, możesz spokojnie wyjechać na wakacje czy służbową delegację.
 • Elastyczność: Dogsitting jest usługą dostosowaną do Twoich potrzeb – od jednorazowej opieki po regularne wizyty. Dłuższe lub krótsze wyjazdy, załatwianie spraw u weterynarza lub dzienna opieka nad psem. Wszystko te opcje oferują dogsitterze, których możesz znaleźć na naszej stronie.
 • Profesjonalizm: Wielu dogsitterów posiada doświadczenie i wiedzę na temat zachowań i potrzeb różnych ras psów. Być może twój pies nie jest przyzwyczajony do obcych mu osób? Wybierz dogsittera który nawiąże kontakt z twoim pupilem.

Jak zostać dogsitterem?

Jeśli kochasz psy i chcesz zarobić, pomagając innym w wyprowadzaniu lub w opiece, ten zawód może być dla Ciebie idealny. Pomiętaj, że praca dogsittera, jak i każda inna, posiada swoje wymagania, oto niektóre z nich:

 • Miłość do zwierząt: To oczywiście podstawa, bez której nie jest możliwy kontakt ze zwierzętami.
 • Wiedza o psach: Zrozumienie potrzeb i zachowań psów jest kluczowe. Jeżeli nie miałeś psa, albo nie wiesz jak reagować w nietypowych sytuacjach, musisz koniecznie tego się nauczyć.
 • Dobra kondycję fizyczną: W przypadku małych psów, lub mniej aktywnych, stan fizyczny nie jest tak ważny, ale w przypadku opieki nad dużymi aktywnymi psami, musisz być w stanie utrzymać smycz ;)
 • Odpowiedzialność: Opieka nad czworonogim przyjacielem wymaga zaufania i odpowiedzialnego podejścia, pamiętaj, że jesteś odpowiedzialny za tych, nad kim opiekujesz się.

Podsumowując, osoby pracujące w roli dogsittera muszą być gotowe na różne sytuacje. Od opieki nad spokojnymi, starszymi psami po energiczne szczenięta, które wymagają stałej uwagi i ruchu. Dogsitterzy często dostosowują swoje metody do indywidualnych potrzeb każdego psa, co oznacza, że muszą być elastyczni i kreatywni w swoim podejściu. A jak mówiliśmy na początku - podstawa to miłość i troska o zwierzęta. Dla wielu właścicieli psów, dogsitter staje się nie tylko opiekunem ich pupila, ale również zaufanym doradcą i częścią szerszej "rodziny" psa. Jego rola jest nieoceniona w zapewnieniu spokoju ducha właścicielom, którzy wiedzą, że ich ukochany czworonóg jest w dobrych rękach.

Jeśli potrzebujesz znaleźć doświadczonego dogsittera, pamiętaj, aby wybrać osobę z pozytywnymi referencjami. Na stronie Petsitters.pl znajdziesz osób, które z pasją zaopiekują się twoim pupilem.

A jeżeli zastanawiasz się nad tym, jak możesz zostać petsitterem, przeczytaj artykuł na naszym blogu https://petsitters.pl/blog/dogsittery/jak-zosta%C4%87-pet-sitterem

 A jeśli rozważasz karierę w dogsittingu, chętnie spotkamy się z tobą na rozmowie, aby omówić twoję kompetencję i doświadczenie, do zobaczenia!