6 May, 2021

Remont i zwierzak: jak zabiezpieczyć i chronić czworonożnego przyjaciela podczas remontu?

Jak to podczas remontu bywa ciągły chaos, hałas, porozrzucane śmieci i rzeczy oraz obecność obcych w domu - wszystko to denerwuje ludzi, nie wspominając już o czworonogach. Nie tylko są w ciągłym stresie, ale może to poważnie wpłynąć także na ich zdrowie.

Co się dzieje z naszym pupilem podczas remontu?

Ogromna liczba nowych zapachów, hałas wiertarki i młotka, obce osoby, które nagle pojawiły się w ich bezpiecznym domu, ze względu na tyle bodźców nie wiadomo jak jak zachowa się Twój zwierzak w tej sytuacji, jest to bardzo trudne do przewidzenia. Nawet najspokojniejszy pies czy towarzyski kot może zamienić się w prawdziwego diabła (najczęściej, gdy w domu pojawiają się nieznane dla niego różnego rodzaju hałasy i niecodzienne zapachy, zwierzak może odczuwać stres i nie raz pokazać ząbki). Chociaż dla nas będzie to dziwne oraz niezrozumiałe zachowanie to jego cel  będzie dość jasny - chronić Twój dom oraz Ciebie.

Zwierzęta mają bardzo wrażliwy węch i jeśli człowiek toleruje zapachy farby, ponieważ dla niego są to mieszanki intensywne, ale stosunkowo normalne to niestety, ale dla czworonogów zapach farb są dość trudne do przyjęcia. Dlatego tak często powodują zatrucia czy różnego rodzaju reakcje alergiczne, a w najgorszym przypadku doprowadzają do niebezpiecznego zatrucia organizmu. ⠀ 
Jeśli zwierzak przypadkowo nadepnął lub ubrudził się jakimś ciekłym materiałem budowlanym, a ty akurat jesteś w pobliżu, to jak najszybciej wyczyść zabrudzone miejsce, nie pozwól, aby sam próbował się myć. Budowlana chemia w połączeniu ze śliną łatwo zostanie wprowadzona do organizmu i powoduje to poważne zatrucie organizmu oraz może prowadzić do śmierci.
W artykule https://swiatzwierzat.pl/jak-zabezpieczyc-psa-podczas-remontu-wszystko-co-musisz-wiedziec-mkk-070521 znajdziecie wiecej na temat, co zrobić, aby znaleźć złoty środek i wyjście z tej sytuacji.